Endokrynologia ginekologiczna
Zespół lekarzy ginekologów położników ze specjalizację w zakresie endokrynologii, onkologii położniczej i położnictwa oferuje kompleksową opiekę nad kobietami z problemami endokrynologicznymi.

W naszym laboratorium wykonujemy pełną diagnostykę hormonalną łącznie z testami czynnościowymi.

Nasza oferta skierowana jest do kobiet u których występują zaburzenia miesiączkowania, nieprawidłowe owłosienie, wypadanie włosów, trądzik czy nadwaga.

W tej grupie pacjentów poza pełną i kompleksową diagnostyką stosujemy leczenie mające na celu zminimalizowanie uciążliwych objawów, a u pacjentów borykających się z brakiem potomstwa stosujemy leczenie mające na celu poprawę ich płodności.

Opieką otaczamy kobiety z przedwczesnym wygasaniem funkcji jajników oraz panie z dysgenezją gonad - oferujemy długoterminową opiekę poprawiającą jakość życia


Dbamy o profilaktykę w zakresie takich chorób jak osteoporoza oraz innych chorób związanych z niedoborem hormonów płciowych.


Oferujemy naszym pacjentom wsparcie w zakresie rozwiązywania problemów prokreacyjnych.


Kobietom w okresie menopauzy służymy pomocą w zwalczaniu uciążliwych objawów wypadowych, jak uderzenia gorąca, drażliwość, kłopoty z zasypianiem. Pacjentki uzyskują od naszych lekarzy endokrynologów opiekę zarówno w zakresie usuwania uciążliwych objawów, co znacząco poprawia jakość życia, ale również  pełną opiekę profilaktyczną i leczniczą w zakresie chorób występujących z większą częstością w tej grupie kobiet, takich jak nietrzymanie moczu, mięśniaki macicy, zmiany w piersiach, zmiany w jajnikach.


Specjalistyczną opieką otaczamy również pacjentki planujące ciążę lub będące w ciąży, z chorobami tarczycy, z cukrzycą oraz innymi chorobami endokrynologicznymi.


Kwalifikowana opieka nad kobietami w ciąży z problemami endokrynologicznymi prowadzona jest we współpracy z diabetologami i endokrynologami internistami.


Prawidłowy intensywny nadzór nad zdrowiem matki, nad ciążą oraz porodem   zwiększa szansę na urodzenie zdrowego dziecka oraz minimalizuje ryzyko powikłań ciążowych, takich jak nadciśnienie indukowane ciążą czy przedwczesny poród.


Poradnictwo endokrynologiczne w Centrum Artemida obejmuje również mężczyzn.
Oferujemy specjalistyczną opiekę andrologiczną w zakresie zaburzeń płodności. Prawidłowa diagnostyka w wybranych przypadkach umożliwia wdrożenie hormonalnego leczenia przyczynowego. Kompleksowa diagnostyka, poza oznaczeniami hormonalnymi, obejmuje również diagnostykę genetyczną warunkującymi bezpieczeństwo leczenie technikami medycznie wspomaganego rozrodu.

W grupie pacjentów cierpiących dysfunkcję hormonalną w zakresie wydzielania hormonów płciowych stosujemy terapię zastępczą umożliwiająca poprawę samopoczucia wydolności oraz zmniejszającą ryzyko późnych powikłań takich jak np. osteoporoza.


Zakres naszej opieki obejmuje również pacjentów z zaburzeniami we współżyciu płciowym, głównie pacjentów z impotencją.


Centrum Artemida zapewnia diagnostykę:

  • hormonalną (testy czynnościowe)
  • badania laboratoryjne
  • USG tarczycy
  • USG nadnerczy
  • inne badania diagnostyczne.


Zajmujemy się leczeniem m.in.:

  • zaburzeń miesiączkowania
  • zespołu policystycznych jajników (PCOS)
  • endometriozy
  • zespołu androgennego (trądzik, wypadanie włosów, nadmierne owłosienie, inne)
  • innych schorzeń endokrynologicznych.
FBFacebook
BiałystokArtemida Białystok

Ten Serwis używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej w polityce prywatności.

close